0(532) 063 86 14

Sosyal Medyada Biz}

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Bizim İşimiz...
Elit OSGB Mayıs 2013'te alanlarında yetkin İş Güvenliği Uzmanları ve İşyeri Hekimleri tarafından Mecidiyeköy'de kuruldu. OSGB olarak A, B, C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları ve İşyeri Hekimleri ile İstanbul'da İş Sağlığı ve Güvenliği alanında hizmet vermekteyiz.
İletişime Geçin

İşe Giriş Sağlık Raporu Nereden Alınır

İşe Giriş Sağlık Raporları nereden alınır?

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu işe giriş sağlık raporlarını yeniden düzenleyerek her sağlık kuruluşunun bu raporu vermesi engellenmiştir.

Kanun alınması gereken sağlık raporların işyeri hekiminden alınması esasını getirildi.

Artık işe giriş sağlık raporları ve periyodik sağlık muayeneleri  Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinin (OSGB) İşyeri Hekimleri tarafından verilmek zorundadır.

Özel Hastanelerden Rapor Alınabilir mi?

Sağlık Bakanlığının 07.05.2004 tarihli 2004/67 sayılı Özel Hastanelerde Sağlık Kurulu Raporu Düzenlenmesi Hakkında Genelgesinde “Özel hastanelerde; usulüne uygun olarak teşekkül ettirilmiş olsa bile özürlü sağlık kurulu raporu, vergi muafiyeti raporu, yurt dışı tedavi raporu, maluliyet raporu, özel tertibatlı araç ithali amacıyla alınan raporlar gibi özellikli raporlar verilemez” hükümleri yer almakta olduğundan özel sağlık hizmeti sunucuları tarafından işe giriş ve aralıklı sağlık muayenelerinin yapılması mümkün değildir.

Bu yüzden özel hastaneden alınan işe giriş sağlık raporları geçerli değildir.

İş için, işe giriş için sağlık raporu, Ortak Sağlık ve Güvenlik Biriminden (OSGB) alınmalıdır. Ortak sağlık ve güvenlik biriminde görevli olan işyeri hekiminin incelemesi ve imzası olmayan sağlık raporları geçersizdir

Elit OSGB işe giriş sağlık raporu ve periyodik sağlık raporu vermektedir.

Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz….

16 Ocak 2015
5.906 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN