0(532) 063 86 14

Sosyal Medyada Biz}

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Bizim İşimiz...
Elit OSGB Mayıs 2013'te alanlarında yetkin İş Güvenliği Uzmanları ve İşyeri Hekimleri tarafından Mecidiyeköy'de kuruldu. OSGB olarak A, B, C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları ve İşyeri Hekimleri ile İstanbul'da İş Sağlığı ve Güvenliği alanında hizmet vermekteyiz.
İletişime Geçin

İşe Giriş Raporu

İşe Giriş Sağlık Raporu ve Periyodik Muayene

6331 Sayılı  İş Güvenliği Kanunu Gereği İşveren;

Çalışanların işyerinde maruz kalacakları sağlık ve güvenlik risklerini dikkate alarak sağlık gözetimine tabi tutulmalarını sağlar. Aşağıdaki hallerde çalışanların sağlık muayenelerinin yapılmasını sağlamak zorundadır;

   1. İşe girişlerinde.
   2. İş değişikliğinde.
   3. İş kazası, meslek hastalığı veya sağlık nedeniyle tekrarlanan işten uzaklaşmalarından sonra işe dönüşlerinde talep etmeleri hâlinde.
   4. İşin devamı süresince, çalışanın durumu ve işyerinin tehlike sınıfına göre düzenli aralıklarla.

Az Tehlikeli, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışacaklar, yapacakları işe uygun olduklarını belirten sağlık raporu olmadan işe başlatılamaz. Bu Kanun kapsamında alınması gereken sağlık raporları, ortak sağlık ve güvenlik biriminde görevli olan işyeri hekiminden alınır. Raporlara itirazlar Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen hakem hastanelere yapılır, verilen kararlar kesindir.

 

ELİT OSGB; Çalışma bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak; İşe Giriş Sağlık Raporu vermekte ve Periyodik Muayenelerinizi gerçekleştirmektedir.

İşe giriş sağlık raporu için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

17 Ocak 2015
4.171 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN